• Produkty
  • Szukaj
  • Zębatki rowerowe

Zębatki rowerowe są częścią układu napędowego roweru. Zadaniem przednich zębatek rowerowych jest przekazywanie ruchu z korb do łańcucha, który dalej poprzez zębatki tylne nadaje prędkości tylnemu kołu sprawiając, że rower się porusza. Zębatka rowerowa to inaczej tarcza mechanizmu korbowego i jest to podstawowy element w każdej korbie rowerowej. 

Zębatka rowerowa to jedna z tych części, która dość szybko ulega zużyciu, o czym może świadczyć choćby częste spadanie łańcucha. Dlatego należy ją systematycznie kontrolować i w razie widocznych oznak zużycia wymienić na nową, co nie stanowi większego problemu dla każdego bardziej wprawnego rowerzysty. By nowa tarcza dawała gwarancję długiego i bezawaryjnego użytkowania dobrze jest wybrać produkt czołowego producenta. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii zębatki rowerowe Shimano wykazują się doskonałymi parametrami użytkowymi. 

W naszym sklepie internetowym dostępne są zębatki rowerowe tylko z najwyższej półki. Dlatego właśnie oferujemy zębatki rowerowe japońskiego producenta, firmy Shimano. Jeśli jesteś miłośnikiem jazdy trekkingowej oraz rowerów MTB warto wybrać zębatki z serii SLX, XT, XTR, Deore czy ZEE. Są również te specjalnie dedykowane dla rowerów gravelowych, czyli model GRX. Dla tych co kochają rowery szosowe powinni wybierać pośród modeli 105. Ultegra, Claris, Tiagra lub Sora.