• Produkty
  • Szukaj
  • Kasety rowerowe 6-rzędowe

Zarówno kasety rowerowe jak i wolnobiegi pełnią w rowerze identyczną funkcję i nawet wyglądają tak samo na pierwszy rzut oka, jednak ich budowa znacząco się od siebie różni. Wolnobiegi 6-rzędowe to część układu napędowego roweru, złożona z zębatek. Umożliwiają one napędzanie tylnego koła roweru podczas pedałowania. Rolą wolnobiegów jest zachowanie kompatybilności innych składowych napędu, takich jak rodzaj przedniej zębatki, długość łańcucha, rodzaj manetki czy korby. 

Kasety i wolnobiegi 6-rzędowe

Najpopularniejsze wolnobiegi to te 6-rzędowe. Spotyka się je najczęściej w rowerkach dziecięcych, które wyposażone są w przerzutki i w tych egzemplarzach dla dorosłych, których cena nie przekracza tysiąca złotych. 

Należy wiedzieć, że kasety rowerowe i wolnobiegi są ze sobą całkowicie niekompatybilne. Kasety już prawie całkowicie wyparły z rynku wolnobiegi, które są konstrukcjami starszymi, montowanymi już tylko w najtańszych modelach rowerów. Shimano, lider rynku rowerowych komponentów oferuje jeszcze do sprzedaży wolnobiegi, ale już tylko w swojej podstawowej grupie osprzętu Tourney.