• Produkty
  • Szukaj
  • Mechanizmy korbowe do roweru

Mechanizmy korbowe do roweru to podstawowe wyposażenie każdego roweru, który siłę mięśni nóg przekłada na układ napędowy. Musi to być zatem produkt najwyższej jakości, gdyż jest narażony na duże obciążenia. Dlatego w naszym sklepie internetowym stawiamy na topowych producentów i oferujemy mechanizmy korbowe tych najlepszych. Są to głównie produkty firm Shimano oraz SRAM. To gwarantuje najwyższą jakość oferowanych przez nas komponentów do rowerów. Dostępne są wersje z jednym, dwoma lub trzema rzędami. A każdy rowerzysta powinien wybrać optymalne rozwiązanie dla siebie. 

Doświadczony rowerzysta bez problemu wybierze samodzielnie odpowiednie dla siebie części, jeśli ktoś nie ma doświadczenia, zawsze służymy pomocą. Można do nas napisać i szybko uzyskać informację, który mechanizm korbowy będzie odpowiedni dla konkretnego jednośladu. 

Największe znaczenie przy wyborze mechanizmu korbowego ma liczba tarcz, muszą z nią być bowiem kompatybilne inne elementy wyposażenia roweru jak manetka czy też przerzutki przednie i tylne. Do tego w skład każdego mechanizmu korbowego wchodzą ramiona, zębatki oraz oś suportu. Należy wiedzieć, że ramiona różnią się od siebie długością i przy ich wyborze dobrze jest się kierować długością własnej nogi. Należy również wiedzieć, że w zależności od roweru różne są ilości zębów w tarczach. Natomiast oś suportu odpowiadająca za obracanie korby w mufie ramy i może być albo zespolona z mechanizmem korowym lub też może być osobnym bytem. Widać zatem, że przy wyborze idealnego mechanizmu korbowego dla konkretnego roweru należy wziąć pod uwagę bardzo wiele czynników. I o ile doświadczony rowerzysta nie będzie miał pewnie z tym problemu, to ten początkujący może sobie bez pomocy nie poradzić. Warto zatem skontaktować się z nami, a chętnie doradzimy.