• Produkty
  • Szukaj
  • Narzędzia serwisowe do rowerów

Czy to zwykła przejażdżka za miasto, czy szybki zjazd z górki, każdemu użytkownikowi roweru może przytrafić się awaria. Dlatego bardzo ważnym jest by mieć zawsze przy sobie niezbędne narzędzia serwisowe, które pozwolą na miejscu usunąć usterkę. 

Nie zawsze musi to być nagłe zdarzenie. Części roweru również z czasem się zużywają. Dlatego konieczne jest dokonywanie systematycznych przeglądów i wymiana zużytych komponentów. Taki przegląd powinien być robiony przynajmniej dwa razy w roku - przed i po sezonie rowerowym.

Multitool PRO Mini Tool 6
Produkt niedostępny
PRO klucz dynamometryczny 4/5/6 Nm
Produkt niedostępny
Bacik do kaset 12rz PRO Team
Produkt niedostępny
Klucz PRO do spinek łańcucha
Produkt niedostępny
Klucz PRO do mechanizmu korbowego
Produkt niedostępny
Klucz imbusowy 8mm Park Tool HT-8
Produkt niedostępny

Narzędzia do serwisowania roweru

Narzędzia, które powinny znajdować się zawsze w sakiewce przy rowerze to multitool z imbusami i śrubokrętem, skuwacz do łańcucha czy klucz do pedałów rowerowych.

Natomiast części rowerowe na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas przeglądu roweru przed sezonem to:

  • opony – ich stan ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo jazdy,
  • łańcuch – naturalnym efektem użytkowania łańcucha jest jego wyciąganie się, należy uważać, by nie rozciągnął się zbyt mocno, gdyż zacznie samoistnie przeskakiwać między zębatkami, a wówczas konieczna będzie jego wymiana,
  • hamulce – ich stan również wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Powyższe to wstęp do rzetelnego przeglądu. Warto zatem mieć pod ręką części i narzędzia serwisowe, które są niezbędne do przygotowania roweru przed sezonem.