• Produkty
  • Szukaj
  • Koła i części

Koła i części do kół rowerowych to podstawa. Od kół wszystko się zaczęło. Optymalny dobór kół rowerowych zagwarantuje bezpieczną, komfortową i szybką jazdę na rowerze. Wybierając koła rowerowe kierować należy się również jego rodzajem a także warunkami, w których rower będzie użytkowany. 

Zestaw Kół MTB DARTMOOR Shield 26
Produkt niedostępny

By koła rowerowe sprawdziły się w 100% muszą zostać optymalnie dobrane pod wieloma względami. Zacząć należy od wyboru ich odpowiedniej wielkości (od 26 do 29 cali), sztywności oraz wagi. Ważne jest by zostały dopasowane do konkretnego roweru, zgodnego z jego przeznaczeniem, ale również do wzrostu jego użytkownika. 

Koła rowerowe to jednak nie wszystko. Wśród dostępnych części do kół rowerowych dobrze jest wybrać odpowiednie do kół podzespoły. W zależności od przeznaczenia roweru części do kół rowerowych będą się od siebie znacząco różniły, choćby materiałem, z którego zostały wykonane i wagą. 

Największy wybór kół rowerowych i części do kół rowerowych dostępny jest dla rowerów górskich. Cechą części do tych kół jest oczywiście wytrzymałość. Koła do rowerów szosowych będą natomiast przede wszystkim lekkie – wiadomo, liczy się szybkość. Natomiast koła do rowerów trekkingowych i crossowych oraz części do nich muszą gwarantować jak najdłuższą, bezawaryjną pracę.