• Produkty
  • Szukaj
  • Trenażery rolkowe

Trenażery rolkowe to must have każdego początkującego, ale i zaprawionego w bojach kolarza. Nie ma bowiem innej możliwości by trenować jazdę rowerem przez cały rok, bez oglądania się na aurę za oknem. Trenażer to gwarant utrzymania optymalnej formy fizycznej zarówno w sezonie, gdy ten nie rozpieszcza aurą, jak i po jego zakończeniu. 

Trenażery rolkowe to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego miejsca. Wystarczy, że zmieści się rower, trenażer już wiele więcej miejsca nie zajmuje. Oprócz niewielkich gabarytów ich niezaprzeczalnymi atutami są: niska cena, prosta i praktyczna budowa, łatwość przechowywania oraz uniwersalność. 

Trenażery rolkowe to niezwykle proste urządzenia. W ich skład wchodzi stalowa rama, do której przymocowane są rolki. To na nich stawia się rower. Może to być zarówno rower szosowy jaki górski. Rolki zaczynają się płynnie obracać, gdy tylko koła zostaną wprowadzone w ruch. Wrażenia z jazdy nie odbiegają wiele od tych, których doznaje się jadąc szosą. 

Producenci trenażerów rolkowych zadbali o to, by w razie gwałtownego przyspieszenia lub hamowania rower nie wypadł z trenażera rolkowego. Specjalne systemy absorbują nagłe skoki prędkości. Dzięki nim jazda na rowerze w pokoju nie grozi wypadnięciem jednośladu z trenażera rolkowego.

Trenażery rolkowe mają tę zaletę, że nie ma potrzeby podłączania roweru pod koło zamachowe. Dzięki czemu, tak jak podczas jazdy w terenie należy zachowywać równowagę, balansować ciałem. Sprawia to, że pracują wszystkie partie mięśni. Wadą jest brak możliwości ustawienia zwiększonego oporu, który zmuszałby do większego wysiłku. Takie możliwości daje tylkotrenażer magnetyczny lub elektromagnetyczny.