• Produkty
  • Szukaj
  • Przerzutki przednie miejskie

Przerzutki przednie miejskie mają za zadanie zmianę przełożeń na tarczach mechanizmu korbowego. Odpowiadają również za komfort zmiany biegów, a także komfort samej jazdy. Wiadomo bowiem, że jazda na rowerze, zwłaszcza tym miejskim, ma być przede wszystkim przyjemnością. Warto zatem wyposażyć jednoślad w dobrej klasy akcesoria, wśród których powinny znaleźć się przerzutki przednie do roweru miejskiego. Bo właśnie odpowiedni dobór przednich przerzutek do roweru ma duże znaczenie. Warto zatem zainwestować w przerzutki renomowanej marki, jak na przykład marki Shimano. Ta japońska firma jest gwarantem, że przerzutki przednie miejskie będą trwałe, niezawodne i odporne na mechaniczne uszkodzenia.

Rower miejski nie jest tak wymagający pod względem wytrzymałości elementów wyposażenia jak choćby ten górski, dlatego można sobie pozwolić na zakup przedniej przerzutki z niższej półki cenowej. Modele klasy ekonomicznej, jak choćby Shimano Tourney doskonale sprawdzą się w miejskich jednośladach. I choć ich cena jest bardzo przystępna, to cechuje je wysoka odporność oraz niska waga. Do roweru mocuje się je obejmą. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwość dostępu do zawiasu wewnętrznego.

Pamiętać należy, że przerzutki przednie miejskie są szczególnie wrażliwe na brak smarowania i na zabrudzenia. Należą więc do tego rodzaju rowerowych komponentów, które należy traktować z wyjątkową atencją i poświęcać czas na ich pielęgnację. Konieczne jest również staranne czyszczenie i smarowanie łańcucha oraz zębatki. I nawet jeśli jest to rower miejski, którym poruszasz się po ścieżkach rowerowych, to od czasu do czasu należy te mechanizmy starannie oczyścić i przesmarować. Jeśli jest to dla Ciebie wyzwaniem, każdy serwis służy pomocą.