• Produkty
  • Szukaj
  • Zabezpieczenia rowerowe, do roweru

Zabezpieczenia rowerowe wymyślono po to, żeby jak najbardziej utrudnić złodziejowi kradzież naszego jednośladu. Powstają wciąż nowe, które w coraz większym stopniu zapewniają spokój właścicielom jednośladów. 

Zabezpieczenia rowerowe

Do najpopularniejszych zabezpieczeń rowerowych zaliczają się linki i łańcuchy (powinny być możliwie dużej średnicy) oraz U-locki (im bardziej masywne bym bezpieczniejszy jest rower). Dostępne są także zabezpieczenia rowerów na krótkich postojach, czyli w miejscach, w których zostawiamy rower na przysłowiową chwilę, gdzie ryzyko szybkiego zniknięcia bicykla jest niewielkie – tzw. Hiploki. Hiplok wyposażony jest w podwójny system zapadkowy z kluczykiem w zestawie lub zabezpieczany jest zamkiem cyfrowym. Produkt ten pozwala na krótkotrwałe zabezpieczenie roweru, jego szybkie i bezproblemowe zapięcie i odpięcie. 

Gdy zdarza nam się pozostawiać rower w miejscu publicznym, warto zainwestować w jak najlepszy system zabezpieczenia jednośladu. Warto również wiedzieć, że produkowane są już nie tylko zabezpieczenia rowerowe chroniące jednoślad jako całość, ale również te zabezpieczające przed kradzieżą poszczególne jego składowe. 

Parametry zabezpieczenia rowerowego powinno się zawsze dobierać takie, by były proporcjonalne do poziomu zagrożenia kradzieżą.