• Produkty
  • Szukaj
  • Kasety rowerowe 11-rzędowe

Kasety rowerowe są kluczowym elementem układu napędowego jednośladu. Działają w ten sposób, że przenoszą moc generowaną podczas pedałowania, ale również sprawiają, że tylne koło kręci się nawet po zaprzestaniu pedałowania oraz pozwalają na dostosowanie obciążeń podczas jazdy. Tak duża kaseta rowerowa oferuje dużo szerszy zakres przełożeń. Dzięki temu, że różnice pomiędzy kolejnymi zębatkami są niewielkie dostosowanie odpowiedniego biegu w trakcie jazdy staje się dużo łatwiejsze, gdyż zmiana biegu jest bardzo płynna. 

Jedną z głównych zaletkaset jedenastorzędowych jest to, że dzięki tak dużej kasecie wystarcza tylko jedna tarcza z przodu na korbie. Kasety 11-rzędowe to już standard w rowerach MTB czy gravelach, natomiast coraz częściej zaczynają się również pojawiać w rowerach szosowych. 

Wybierając jedną z całej gamy oferowanych przez nasz sklep internetowy kaset rowerowych 11-rzędowych trzeba mieć na uwadze własne możliwości oraz teren, po którym rower będzie się poruszał. Bowiem kasety 11-rzędowe to produkty dla już naprawdę wyjątkowych rowerów,tak duża liczba przełożeń daje bowiem jednośladowi już spore możliwości. Jeśli jednak umiejętności rowerzysty nie będą szły w parze z możliwościami sprzętu, to tak naprawdę pozostanie on niewykorzystany. 

Nasza bogata oferta to przede wszystkich kasety 11-rzędowe lidera na rynku wśród producentów części do rowerów, a mianowicie firmy Shimano. Dostępne są kasety rowerowe 11-rzędowe dla rowerów wyczynowych używanych w kolarstwie górskim, jak choćby Shimano Deore, której to kasety nie trzeba przedstawiać miłośnikom jazdy po nawet wyjątkowo ciężkim terenie. Pamiętać jednak należy, że kaseta ta jest kompatybilna jedynie z łańcuchami jednorzędowymi.

W razie pytań czy wątpliwości nasz zespół zawsze służy radą i pomocą przy wyborze nie tylko kaset rowerowych.