• Produkty
  • Szukaj
  • Łańcuchy rowerowe

Dlaczego łańcuch rowerowy jest tak istotny?

Łańcuchy rowerowe to podstawa mocnego i dobrego napędu w rowerze, który wpływa w dużej mierze na komfort z jazdy, płynność mechanizmu i w konsekwencji na osiąganą prędkość. Sprawny łańcuch rowerowy powinien chodzić dość cicho i bez zakłóceń w postaci szarpnięć czy przeskakiwania między zębatkami. W zależności od liczby przełożeń, jakie posiada się w rowerze należy dobrać odpowiedni łańcuch. Czynnikiem determinującym rodzaj łańcucha jest liczba zębatek w kasecie roweru. Szerokość ogniw łańcucha rowerowego jest kluczowa do pełnej kompatybilności całego napędu rowerowego, dlatego zanim wybierzemy łańcuch do roweru warto upewnić się, czy będzie on odpowiedni.

Bogata oferta łańcuchów rowerowych od zaufanych producentów

Obecnie w ofercie sklepu dostępne są łańcuchy 1-rzędowe (do stosowania w rowerach przez przerzutek), łańcuchy 8-rzędowe, łańcuchy 9-rzędowe, łańcuchy 10-rzędowe, łańcuchy 11-rzędowe oraz łańcuchy 12-rzędowe. Elementem łączącym łańcuch w rowerze są spinki do łańcucha, które także należy dobrać do jego rodzaju. Wszystkie artykuły z naszego sklepu pochodzą od sprawdzonych i zaufanych producentów. Posiadamy szeroką gamę modeli, m.in. łańcuch rowerowy Shimano. Jest klasyczny i stalowy oraz kompatybilny z wieloma rodzajami napędów. Popularnym wyborem jest także łańcuch rowerowy firmy SRAM. To bardzo wytrzymały, a także precyzyjnie dopracowany produkt, które pozwala na swobodne i wydajne korzystanie z przerzutek.

Trwałość i konserwacja łańcuchów rowerowych

Wielu pasjonatom kolarstwa zależy na wytrzymałych produktach czy elementach rowerowych, które będą mogli użytkować przez lata. W naszym sklepie oferujemy wysokiej jakości i występujący w rozmaitych postaciach łańcuch do roweru. Kolorowy lub klasyczny – niezależnie od jego postaci, gwarantujemy pewny zakup. Wszystkie nasze artykuły dostępne są w atrakcyjnych cenach. W ofercie posiadamy także modele, które można dopasować do własnych preferencji. Jest to m.in. piękny złoty łańcuch do roweru. Wygląda on gustownie i stylowo, dzięki czemu można dopasować go do wszystkich jednośladów w klasycznych kolorach. Oprócz tego posiadamy także tęczowy łańcuch do roweru, który mieni się w różnych barwach w zależności od padania światła. Należy jednak pamiętać, że nawet najwyższej jakości produkt wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Regularne mycie i smarowanie łańcucha pozwoli na jego dłuższą eksploatację, a co za tym idzie oszczędność pieniędzy. W zależności od wybranego modelu, a także warunków, w których na co dzień użytkuje się rower, metoda jego konserwacji może się różnić.