• Produkty
  • Szukaj
  • Pedały do rowerów MTB

Pedały do rowerów MTB muszą spełniać wiele specyficznych warunków, gdyż jazda po terenach górzystych ma swoje wymagania. Kolarstwo górskie nie dla mięczaków, więc i pedały do rowerów górskich musza mieć odpowiednią wytrzymałość i doskonałą jakość – zarówno bowiem pedały do rowerów MTB jak i całe rowery górskie narażone są na silne obciążenia. Dobrze jest wybrać zatem te, które cechuje również zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz rozwiązań technicznych. 

Pedały SPD Shimano PD-M520 czarne
Produkt niedostępny
Pedały SPD Shimano PD-MX70
Produkt niedostępny
Pedały SPD Shimano XTR PD-M9100
Produkt niedostępny

Pedały do rowerów MTB

Do zdobywania górskich szlaków można dobrać pedały platformowe, zatrzaskowe lub modele łączące obydwie te cechy. Przy zakupie dobrze jest zwrócić również uwagę na wyposażenie pedałów w dobrej jakości łożyska maszynowe, co gwarantuje ich dłuższą żywotność i większą wytrzymałość. 

Pedały platformowe do rowerów MTB to rozwiązanie idealne dla początkujących zdobywców górskich szlaków, wówczas to najważniejsze jest opanowanie samej techniki jazdy a platformowe pedały do rowerów MTB pozwalają wypracować prawidłowe nawyki. Są bezpieczniejsze dla początkujących, gdyż nie krępują ruchów i pozwalają zachować kontrolę nad jednośladem ze względu choćby na dużą powierzchnię. 

Profesjonaliści chętniej za to korzystają z pedałów zatrzaskowych MTB, które pozwalają rowerzyście na stanie się wręcz jednym ciałem z rowerem. Idealne do wyścigów czy cross country. Wymagają jednak specjalnych butów, do których przykręcona zostaje platforma, która przy pomocy zatrzasków spaja się z pedałem. But taki wypina się bez problemu, jednak technikę tę trzeba najpierw opanować. 

Natomiast wielu miłośników downhillu i freeride’u wybiera rozwiązania łączące obydwie powyższe opcje, czyli pedały platformowe mające funkcję zatrzaskową.