• Produkty
  • Szukaj
  • Suporty rowerowe

Suporty rowerowe to absolutna podstawa optymalnie pracującego napędu. Suport to oś, w którą wbudowane są łożyska i do której montuje się korby rowerowe, zamontowana jest w ramie, w tzw. mufie suportowej. Część bardzo niepozorna, ale gdy ulegnie awarii dalsza jazda rowerem staje się niemożliwa. A awarie zdarzają się, gdyż ze względu na umiejscowienie suport narażony jest na oddziaływanie czynników zewnętrznych jak kurz i woda, które mają bezpośredni na niego wpływ. Dlatego część ta powoli, ale systematycznie ulega zużyciu i co jakiś czasu konieczna jest jej wymiana.

Support wkład SRAM DUB BSA 68/73mm
Produkt niedostępny

Suporty rowerowe nie są standaryzowane, dlatego dobierając tę część do użytkowanego jednośladu dobrze jest dobrać osprzęt tego samego producenta. Ale akcesoria te różnią się również między sobą np. wielkością, łożyskiem czy standardem, przed zakupem trzeba więc dokładnie sprawdzić które rozwiązanie zostało zastosowane w użytkowanym jednośladzie.

Podstawowym rodzajem suportu jest klasyczny mechanizm z odseparowaną osią oraz otwartymi łożyskami. Jednak ze względu na niską wydajność odchodzi się od ich montowania. Drugi rodzaj to suport nakręcany/kompaktowy, który wkręca się w ramę roweru korzystając z gwintowanych misek. Korba w tego rodzaju suportach montowana jest na różne sposoby i to również należy wziąć pod uwagę przez zakupem. Dobrze jest również zwrócić uwagę na materiały, z których te części wyprodukowano. Dobrą jakość suportu zawsze będzie gwarantował renomowany producent.