• Produkty
  • Szukaj w kategorii
  • Buty rowerowe

W internetowym sklepie sportowym IROMAN.pl znajdziesz buty rowerowe dopasowane do Twoich potrzeb. Oferujemy buty szosowe SPD i buty MTB SPD nadające się do jazdy do pracy, podczas miłych przejażdżek, mocnych treningów i startów.

Buty MTB SPD polecamy używać jeżdżąc w terenie, na rowerach górskich, MTB. Posiadają gumową podeszwę z bieżnikiem, która zwiększa powierzchnię kontaktu buta z podłożem i umożliwia chodzenie, gdy trzeba rower przenieść, albo kawałek w (terenie) podejść. Właśnie z tego powodu na rowery typu gravel czy miejskie rekomendujemy także obuwie typu MTB SPD.

Szosowe modele butów SPD polecamy używać do jazdy na rowerach szosowych, oraz "kozach", czyli rowerach triathlonowych z lemondką. Dzięki sztywnej karbonowej podeszwie oraz idealnie dopasowanym płaskim blokami SPD jazda staje się bardziej efektywna i przy takim samym wysiłku można osiągać większą moc oraz prędkość. Wydrążone w podeszwie kanaliki zapewniają z kolei skuteczną wentylację, by jazda nawet podcza

Do pełnej satysfakcji z jazdy w butach Shimano SPD niezbędne jest zakupienie pedałów zawierających bloki dopasowane do modelu butów. 

Wszystkie aktualnie oferowane rodzaje pedałów (nie tylko SPD).

Buty rowerowe znanej i lubianej firmy Shimano mają opatentowane przez tę markę w 1990 roku sposób mocowania butów z pedałami, i nazywa się on Shimano Pedaling Dynamics - potocznie SPD. Na system składają się pedały SPD – ze specjalnymi mechanizmami zastrzaskowymi, oraz tzw. bloki montowane do podeszwy butów. Do jazdy na rowerach szosowych zalecane są modele szosowe SPD, do jazdy w terenie modele MTB SPD.

Zazwyczaj wraz z pedałami SPD w komplecie można dostać dopasowane bloki.