• Produkty
  • Szukaj
  • Buty rowerowe

Buty rowerowe dla każdego pasjonata jazdy

Przed wyruszeniem w trasę każdy miłośnik jazdy rowerem powinien się odpowiednio przygotować. W sklepie internetowym IROMAN.pl znajduje się szeroka oferta butów rowerowych, które będą w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających rowerzystów. Jednym z częściej wybieranych modeli są buty SPD. To obuwie szosowe marki Shimano, które nadaje się nie tylko do spokojnej jazdy, ale i do intensywnych treningów oraz startów w zawodach. Karbonowa podeszwa wspomaga wygodne ułożenie stopy na pedałach, dzięki czemu dużo łatwiej jest się rozpędzić. U nas możesz dobrać buty rowerowe do pory roku! Posiadamy m.in. zimowe obuwie marki Shimano, które polecamy w szczególności osobom uprawiającym sport w mroźnych warunkach.

Obuwie rowerowe marki Shimano

Konstrukcja butów szosowych marki Shimano została opracowana przez firmę w taki sposób, by zapewnić jak największy komfort jazdy rowerzystom. Wykonano je z największą precyzją, aby rowerzyści mogli osiągać jak najlepsze wyniki na swoim jednośladzie. U nas dostępne są także buty MTB SPD. Nadają się one do jazdy m.in. na rowerach górskich. Obuwie tego typu świetnie sprawdza się w terenie, ponieważ posiada gumową podeszwę z bieżnikiem, która zwiększa bezpieczeństwo rowerzysty także podczas chodzenia, jeśli sytuacja tego wymaga.

Buty wpinane w pedały wysokiej jakości

Buty MTB SPD zostały docenione przez wielu. Nie tylko ci, którzy jazdą zajmują się zawodowo docenili ich właściwości. Coraz więcej użytkowników twierdzi, że to właśnie ten model pomógł im poprawić szybkość i jakość pedałowania. Jako dystrybutor najlepszej jakości sprzętu możemy również polecić buty wpinane w pedały. Sprawdzą się one zarówno na zewnątrz, jak i podczas uprawiania indoor cycling, czyli jeżdżeniu na dwukołowcu wewnątrz budynku.

Wszystkie aktualnie oferowane rodzaje pedałów (nie tylko SPD).

Gwarancja bezpieczeństwa – buty wpinane na rower

Buty SPD od Shimano można spiąć z pedałami zatrzaskowymi. Ich nazwa pochodzi od jednego z najpopularniejszych mechanizmów zatrzaskowych dla rowerów górskich – Shimano Pedaling Dynamics. Prawdą jest, że każdy rowerzysta powinien cenić sobie nie tylko bezpieczeństwo podczas jazdy, ale również wygodę. Buty wpinane na rower mogą zapewnić obie te potrzeby. Korzystają z nich zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Dzięki nim efektywność pedałowania zdecydowanie wzrasta, ponieważ stopa nie tylko naciska na pedał, lecz także ciągnie go w górę, co przekłada się na większą prędkość. Buty wpinane w pedały nie ześlizgują się podczas jazdy nawet w wyjątkowo trudnych warunkach. Zanim jednak wyjedzie się w teren, warto przećwiczyć ich wpinanie oraz korzystanie z nich na rowerze.

Różne rodzaje butów na rower

W IROMAN.pl znajdziesz również wiele typów butów SPD szosowych wykonanych z materiałów najwyższej jakości. Oferowane przez naszą firmę produkty marki Shimano to buty, które zostały wykonane z najlepszej jakości materiałów. Proponowane modele służą przez naprawdę długi czas i są doceniane przez wielu ekspertów. Shimano jest producentem butów wpinanych na rower cieszących się uznaniem na rynku. Poprawiają one stabilność stopy i przede wszystkim redukują występowanie urazów. Chcąc poprawić efektywność jazdy, zainwestuj w wybrane przez siebie obuwie. A jeśli nie wiesz, jakie buty wybrać, pomożemy Ci podjąć dobrą decyzję. Nasi specjaliści zrobią wszystko, by były to modele odporne i dopasowane do Twojego stylu jazdy.