• Produkty
  • Szukaj
  • Lemondki

Lemondki to inaczej nakładki czasowe albo popularnie nazywane są również leżakami. Są niczym innym jak dodatkową podporą dla rąk, umożliwiającą rowerzyście jazdę w bardzo komfortowej pozycji. Sprawdzają się przede wszystkim podczas jazdy na czas, ale korzystają z nich również amatorzy dalszych wycieczek rowerowych. 

Lemondki są tak skonstruowane, że pozwalają rowerzyście na wygodne oparcie na nich łokci. Podpórki te są przy tym bardzo miękkie, przez co komfortowe w użytkowaniu. Dzięki nim możliwe jest przyjęcie podczas jazdy rowerem pozycji półleżącej. Pozwala to na osiągnięcie lepszych rezultatów podczas jazdy. Sylwetka jest bowiem pochylona, ramiona wąsko ułożone dzięki czemu znacząco ogranicza się opór powietrza. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo energii przy jednoczesnym zwiększeniu prędkości jazdy.

Lemondka rowerowa pozwalaj również odpocząć ramionom w trakcie jazdy, przez co znacząco podnoszą jej komfort. Dzieje się tak dlatego, że ciężar na jakiś czas przenosi się na łokcie. Jest jeszcze jedna zaleta zastosowania lemondek – dużo łatwiej, opierając na nich łokcie i pochylając się jeździ się pod wiatr.

Ale nie tylko amatorzy jazdy na czas stosują lemondki. Przydają się one również podczas długich wypraw rowerowych. Korzystają z nich również kolarze torowi i szosowi. Zastosowania lemondek to wygoda i poprawa komfortu jazdy na rowerze.