• Produkty
  • Szukaj
  • Do amortyzatorów

Kto zasmakował już przyjemności jazdy na rowerze wyposażonym w amortyzatory, ten niechętnie przesiada się na jednoślad pozbawiony tego udogodnienia. Zwłaszcza rower, którym jeździ się po wybojach lub w terenie górskim powinien posiadać ten niewątpliwy luksus. Ale posiadanie amortyzatorów w rowerze wiąże się nie tylko z o wiele przyjemniejszą jazdą, ale również z koniecznością ich serwisowania, czego zaniedbać nie wolno. Systematycznie dopieszczane amortyzatory będą służyły bezawaryjnie przez długie lata nawet wówczas, gdy rower jest intensywnie przez nas eksploatowany. 

A konserwacja amortyzatorów nie jest czynnością skomplikowaną. Wystarczy obeznanie z budową i zasadami działania roweru i samych amortyzatorów, zdolności manualne oraz odpowiednie oleje do amortyzatorów. Oczywiście na temat samych olejów do amortyzatorów również trzeba co nieco wiedzieć, choćby na temat ich lepkości. 

Amortyzatory rowerowe, gdzie olej odgrywa kluczową rolę w ich pracy ważne są parametry ściśliwości oraz współczynniki lepkości kinematycznej tychże olejów. Lepkość określana jest najczęściej przez producentów w jednostkach cSt (centistokes). A 1 cSt = 1cm2/s.

Ze względu na lepkość oleje do amortyzatorów mają na etykietach oznaczenia klasyfikacji SAE, gdzie najmniej lepki olej to ten 2,5W, a ten najbardziej lepki 20-30W. Inna, bardziej dokładna klasyfikacja to klasyfikacja ISO, która lepkość oleju uzależnia od temperatury. 

W naszym sklepie proponujemy wysokiej klasy olej do amortyzatorów i damperów, a mianowicie olej Rock Shox Suspension. Gwarantuje on niezawodną pracę widelca w każdych warunkach z jakimi przyjdzie zmierzyć się naszemu jednośladowi. Dzięki doskonałej jakości znacząco przedłuży żywotność amortyzatora.

Im olej do amortyzatorów bardziej lepki, tym większe ma możliwości ich chronienia. Ale dobór odpowiedniego oleju jest bardzo ważny, nie jest bowiem prawdą, że do amortyzatora można wlać choćby olej silnikowy. Dlatego w razie wątpliwości, skontaktuje się z nami, a doradzimy, który olej do amortyzatorów sprawdzi się w Twoim rowerze.