• Produkty
  • Szukaj
  • Baranki

Odpowiednia kierownica to klucz do komfortowej i bezpiecznej jazdy rowerem. Najczęściej wykonywane są one z aluminium, włókna węglowego lub stali. Do najtańszy modeli należą kierownice aluminiowe, jednak warto zwrócić uwagę, że włókno węglowe jest dużo lżejsze od aluminium oraz umożliwia ono stworzenie niezwykle wygodnej kierownicy, o kształcie idealnie dopasowanym do indywidualnych potrzeb cyklisty.

Kierownica baranek

Kierownicę szosową dość często nazywa się również "barankiem" przez swój oryginalny kształt przypominający rogi barana. Właśnie taka budowa kierownicy umożliwia sprawne poruszanie się rowerem bez konieczności dużych nakładów energii oraz dużo sprawniejsze pokonywanie zakrętów niż z użyciem klasycznej prostej kierownicy. Kierownica baranek jest również często stosowana w rowerach typu gravel.

Kierownice do rowerów szosowych

Kierownice do rowerów szosowych (baranki) pozwalają na bezpieczne rozpoczęcie profesjonalnej przygody z rowerami. To właśnie baranek poprzez zapewnianie aerodynamicznej pozycji umożliwia osiągnięcie większej prędkości w czasie jazdy, a także łatwe pokonywanie wszelkich nierówności i przeszkód. Taka kierownica szosowa szczególnie przypadnie do gustu osobom, które biorą udział w wielu wycieczkach rowerowych, eventach lub po prostu zmuszeni są codziennie pokonywać długie dystanse przy pomocy roweru. Nasz sklep oferuje wyłącznie wysokiej jakości produkty, które świetnie nadadzą się zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, którzy dopiero zaczynają interesować się rowerami i chcą przenieść swoje podstawowe umiejętności rowerowe na znacznie wyższy poziom.