• Produkty
  • Szukaj
  • Tarcze hamulcowe rowerowe

Skuteczne hamowanie to dla kolarza ważny element bezpieczeństwa.Tarcze hamulcowe to element montowany na piaście, mają one postać okrągłych płytek, które w momencie hamowania przyjmują nacisk klocków hamulcowych. Dzięki zastosowaniu tarczy hamulcowej unikniemy montażu hamulców szczękowych, które mogą prowadzić do psucia się obręczy.

Bezpieczne hamulce rowerowe muszą skutecznie zatrzymać rower w momencie dogodnym dla kolarza. Dlatego zastosowanie dobrze dobranych tarcz hamulcowych jest tak istotne. Materiał, z którego wykonane są najczęściej modele dostępne na rynku to stal lub stalowo-aluminiowe stopy. Produkt ten jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych i kształtach. Każdy miłośnik jazdy rowerowej znajdzie coś dla siebie.

Tarcze hamulcowe różnią się od siebie nie tylko designem. Przede wszystkim trzeba znać możliwości swojego roweru. Dzięki temu dopasujesz tarczę odpowiedniej wielkości. Najczęściej można spotkać modele w rozmiarze 160 mm, ale znajdziesz też takie, które mają 140 mm, 180 mm i 203 mm. Drugą rzeczą, na jaką powinieneś zwrócić uwagę, jest kompatybilność tarczy z klockami hamulcowymi. Niektóre warianty współpracują tylko z wybranymi modelami, nieprzemyślane zamocowanie tarczy do złych klocków, może uszkodzić obie części. Część modeli tarcz jest wyposażona w radiatory odprowadzające ciepło. Dzięki temu unikniesz przegrzania i uszkodzeń nim spowodowanych. Tarczę hamulcową montuje się do roweru za pomocą śrub lub zapięcia centerlock, które mocuje tarcze pewniej i mocniej, ale wymaga użycia specjalnego klucza.