• Produkty
  • Szukaj
  • Przewody hamulcowe do rowerów

Układ hamulcowy wchodzący w skład wyposażenia roweru wymaga szczególnej uwagi i troski ze względu na bezpieczeństwo, które zależy od jego sprawności. A bezpieczny musi być nie tylko rowerzysta, ale również wszystkie osoby znajdujące się w jego pobliżu. Dlatego każda składowa układu hamulcowego musi być systematycznie kontrolowana i konserwowana, a w razie oznak zużycia wymieniana na nową, jak choćby przewody hamulcowe do rowerów. Większość czynności mających na celu konserwację lub też wymianę poszczególnych komponentów każdy bardziej doświadczony rowerzysta jest w stanie wykonać samodzielnie. Nie będzie miał problemów z regulacją hamulców czy też np. z wymiana przewodów hamulcowych.

Utrzymanie hamulców rowerowych do dobrym stanie technicznym jest koniecznością a wręcz obowiązkiem posiadacza jednośladu, gdyż za jazdę z niesprawnymi hamulcami można zwyczajnie otrzymać mandat. A gdy do tego rowerzysta spowoduje kolizję, to kłopoty będą jeszcze większe. 

Mniejszym problemem, ale jednak problemem są źle wyregulowane hamulce, które nie będą w pełni sprawnie i skutecznie działały, a do tego w momencie użycia będą zwyczajnie nieprzyjemni piszczały w trakcie ocierania się o obręcz. Jeśli zatem widać, że układ hamulcowy użytkowanego roweru nie jest w pełni sprawny lub źle działa, warto zrobić jego przegląd, wymienić niesprawne elementy i zabezpieczyć całość. 

Jednym z elementów układu hamulcowego, który ulega zużyciu są przewody hamulcowe do rowerów. Warto podczas wymiany takiego zużytego przewodu hamulcowego wymienić przy okazji podkładki uszczelniające czy osłonę na śrubę przewodu hamulcowego. 

W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są przewody hamulcowe Shimano i są to zarówno przewody hamulca hydraulicznego jak i przewody hamulcowe olejowe.