• Produkty
  • Szukaj
  • Pedały rowerowe

Każdy rowerzysta wie, jak ważne są odpowiednio dobrane pedały rowerowe. Dzięki nim siła naszych nóg przekładana jest na prędkość, z jaką porusza się rower. Prawidłowo dobrane mogą zwiększyć nasze osiągi oraz poprawić dynamikę i komfort jazdy. W zależności od typu roweru, który wybieramy, powinniśmy dopasować odpowiedni model pedałów. 

Pedały SPD Shimano PD-M520 czarne
Produkt niedostępny
Pedały SPD Shimano PD-MX70
Produkt niedostępny
Shimano pedały 105 PD-R7000 Carbon
Produkt niedostępny
Pedały SPD Shimano XTR PD-M9100
Produkt niedostępny

W naszym sklepie oferujemy wszystkie rodzaje pedałów, w tym pedały szosowe oraz pedały MTB. Posiadamy także szeroki wybór akcesoriów i części: bloki do pedałów SPD, podkładki dystansowe czy kulki do łożysk. Znajdziesz wybór produktów dedykowanych rowerom szosowym oraz MTB. Zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty pedałów rowerowych.

Pedały do rowerów

Pedały rowerowe możemy podzielić najprościej na 2 kategorie: platformowe oraz zatrzaskowe. Pedały platformowe to tradycyjne, płaskie pedały, czasem z wypustkami antypoślizgowymi lub noskami, które utrzymują but w odpowiedniej pozycji oraz pozwalają na pracę nóg zarówno napierając na pedał w dół, jak i ciągnąc nogę do góry razem z pedałem. Pedały zatrzaskowe posiadają bloki, w które wpinany jest specjalny but, tak zwane SPD. Jest to najbardziej efektywny rodzaj jazdy, umożliwiający zarówno nacisk stopy na pedał, jak i wyciąganie nogi do góry wraz z pedałem. Takie rozwiązanie wymaga posiadania specjalnych butów wpinanych w pedały. Istnieje także hybrydowe połączenie pedałów platformowych z pedałami SPD, które z jednej strony pedału ma blok do wpięcia buta, z drugiej zaś gładką platformę, umożliwiającą jazdę w zwykłym obuwiu bez bloków. Szeroki wybór akcesoriów umożliwia idealne dopasowanie pedałów do każdego typu roweru.