• Produkty
  • Szukaj
  • Okładziny hamulcowe do roweru

Klocki hamulcowe do roweru tarczowe i nie tylko – różne typy elementów

Klocki hamulcowe to niewielkie elementy w układzie hamulcowym każdego jednośladu. Ich działanie polega na tarciu o powierzchnię obręczy roweru. Oferujemy różne rodzaje klocków hamulcowych do roweru, w tym hydrauliczne, tarczowe oraz żywiczne. Asortyment Iroman.pl obejmuje części od czołowych producentów. U nas znajdziesz m.in. klocki hamulcowe marki Shimano. Żywiczne, tarczowe, a może hydrauliczne – zastanawiasz się, jaki typ wybrać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ w praktyce wszystko zależy od konstrukcji roweru. Przykładowo klocki hamulcowe rowerowe tarczowe, jak sama nazwa wskazuje, to elementy układu hamulcowego oparte o system tarczowy. W naszej ofercie znajdziesz klocki Shimano b05S, które zastępują wcześniejsze wersje: B01S i B03S.

Okładziny hamulcowe do roweru

Tarczowe okładziny hamulcowe są niezbędne do zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. Zapewniają one stabilne hamowanie nawet przy dużej prędkości oraz podczas wykonywania trudnych manewrów. Przede wszystkim należy sprawdzić grupę hamulca, która została zamontowana na rowerze (np. XT, SLX czy XTR). W opisie produktów na IROMAN.pl znajdują się wszelkie parametry, które ułatwią określenie kompatybilności z rodzajem hamulca znajdującego się w rowerze. Wszystkie części rowerowe oferowane w naszym sklepie są nowe, oryginalne i pełnowartościowe.

Okładziny marki Shimano – gwarancja jakości i niezawodności

Wielu klientów poszukuje sprawdzonych akcesoriów rowerowych, które usprawnią ich jazdę i zagwarantują bezpieczeństwo. W ofercie naszego sklepu znajdują się dwa rodzaje tarczowych okładzin Shimano b01sżywiczne i metaliczne. Te modele cenione są za wysoką jakość wykonania. Okładziny żywiczne b01s wyprodukowano z elastycznej mieszanki. Wytwarzają one zdecydowanie mniej hałasu i przede wszystkim dają zdecydowanie lepszą kontrolę podczas hamowania niż większość tych powszechnie stosowanych. Poleca się je do jazdy w warunkach zarówno suchych, jak i mokrych. Okładziny hamulcowe metaliczne b01s charakteryzują się tym, że stworzono je z mieszanki twardej, co przekłada się na dłuższy okres eksploatacji. Sprawdzają się idealnie w trudnych warunkach, dzięki czemu świetnie poradzą sobie w błocie oraz na piachu.