• Produkty
 • Przyrząd asekuracyjny CT Alpine Up zielony

Symbol: 8056734837742
375.25
szt.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Kurier DHL 0
Paczkomaty InPost 0
Odbiór osobisty (po uzgodnieniu) 0
Paczkomat InPost (Pobranie) 20
Paczkomat InPost (kurier InPost Pobranie) 20
Dostępność 1 szt.
Zostaw telefon

Climbing Technology Alpine Up: doskonałość w asekuracji wspinaczkowej.

Specyfikacja:

 • Waga przyrządu: 160 g
 • Waga zestawu (przyrząd + karabinek): 237 g
 • Współpraca z linami:  pojedynczymi  Ø 8.6 ÷ 10.5 mm; podwójnymi i bliźniaczymi Ø 7.3 ÷ 9 mm;
 • Możliwość asekurowania z górnego stanowiska
 • Możliwość niezależnego i równoczesnego asekurowania dwóch osób z górnego stanowiska
 • Tryb Click Up
 • Tryb dynamiczny
 • Karabinek z blokadą przeciw jego przekręcaniu się
 • Kolor: zielony
 • Kod EAN: 8056734837742

Innowacyjność i bezpieczeństw. Ewolucja przyrządu Click-Up

Climbing Technology Alpine Up to niekwestionowany lider wszechstronności wśród przyrządów asekuracyjnych. Wprowadzony po rewolucyjnym Click-Up, Alpine Up umożliwia asekurację na linach pojedynczych o średnicy Ø 8.6 ÷ 10.5 mm oraz linach podwójnych i bliźniaczych o średnicy Ø 7.3 ÷ 9 mm. Inżynierowie CT osiągnęli nowy standard ergonomii, bezpieczeństwa i wszechstronności, spełniając nawet najbardziej wymagające oczekiwania.

Dwa tryby, jedno bezpieczeństwo

Alpine Up oferuje dwa tryby pracy. W trybie Click Up gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo, automatycznie blokując się po odpadnięciu wspinacza. Nawet przy niewłaściwym wpięciu liny, Alpine Up umożliwia bezpieczne opuszczenie wspinacza. Tryb dynamiczny, oparty na zasadzie kubka asekuracyjnego, pozwala na dynamiczne wychwytywanie potencjalnych lotów, idealny podczas klasycznej wspinaczki z własną asekuracją.

Bezpieczeństwo w detalach. Oznaczenia i konstrukcja Alpine Up

Aby maksymalnie zminimalizować ryzyko błędnego wpięcia liny, Alpine Up został czytelnie oznaczony piktogramami. Nawet przy niewłaściwym wpięciu, konstrukcja przyrządu generuje tarcie, umożliwiając asekurację na zasadzie standardowego kubka asekuracyjnego.

Kompatybilność z trendami

Idąc z duchem czasu, Alpine Up współpracuje z coraz cieńszymi linami wspinaczkowymi. Testy wykazały, że przyrząd jest kompatybilny z linami połówkowymi i bliźniaczymi o średnicy od 7.3 mm do 9 mm oraz linami pojedynczymi o średnicy od 8.6 mm do 10.5 mm, bez konieczności wprowadzania zmian konstrukcyjnych.

Lekkość i solidność włoskiego design.

Mimo wagi zaledwie 160 g, Alpine Up oferuje wszechstronność porównywalną z cięższymi przyrządami automatycznymi. Projektowany i produkowany we Włoszech, przyrząd stanowi połączenie lekkości, solidności i włoskiego stylu.

Kluczowy karabinek w zestawie z Alpine UP

Alpine Up dostarczany jest z karabinkiem Concept HMS Spring Bar, kluczowym elementem w wyposażeniu każdego wspinacza. Wyposażony w ruchome ramię, zapobiega przekręcaniu się karabinka podczas asekuracji. Seria karabinków Concept HMS to efektowne połączenie wygody, bezpieczeństwa i technologii kształtowania. Profil 3D i technologia kucia na gorąco umożliwiają znaczną redukcję wagi, bez utraty wytrzymałości.

Testy indywidualnego obciążenia

Jak każdy karabinek Climbing Technology, Concept HMS Spring Bar jest starannie testowany pod kątem indywidualnego obciążenia 12 kN przed opuszczeniem fabryki, gwarantując bezpieczeństwo i skupienie się na wspinaniu.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.