Trasa zawodów

trasa 11 11 kliknij, aby powiększyć

Opis trasy:
Zawody będą rozegrane w parku miejskim. Start i meta będą z bieżni stadionu. Trasa będzie liczyć około (możliwie dokładnie) 5km dla biegaczy i nieznacznie mniej dla osób startujących z kijkami. Trasa będzie prowadziła głównie alejkami parkowymi (częściowo utwardzonymi), oraz dwoma odcinkami specjalnymi po bezdrożach (patrz niżej). Zawiera również około 100 metrowy odcinek chodnika na wybiegu ze stadionu (pokonywany w obie strony). W przypadku niesprzyjającej pogody trasa może być śliska i/lub błotnista, zwłaszcza na odcinkach specjalnych. zaleca się obuwie do biegania w terenie (kolce lekkoatletyczne dopuszczamy, aczkolwiek należy się liczyć z problemami na wspomnianym odcinku chodnika). 

Na trasie biegu (nie dotyczy kijkarzy) będzie znajdował się jeden odcinek, na którym ruch będzie odbywał się w obu kierunkach. Miejsca tego będą pilnowali wolontariusze, prosimy jednak o zachowanie ostrożności i trzymanie się prawej strony alejki.

Odcinki specjalne:

zaznaczony nr 1 na mapce – górka. Odcinek będzie przebiegał wydeptaną ścieżką prowadzącą przez szczyt, należy uważać na trudnym technicznie zbiegu.
zaznaczony nr 2 na mapce – odcinek terenowy. Będzie wytyczony po bezdrożu, w dodatku przechodził będzie przez dwa (obecnie suche) płytkie rowy. Odcinek jak najbardziej nadający się do biegu, aczkolwiek wymagający sporej uwagi. 

Obydwa odcinki specjalne będą dokładnie oznaczone taśmami i strzałkami. W obu przypadkach należy bezwzględnie poruszać się wyznaczoną przez taśmy trasą (okolice bogate w korzenie zagrzebane w liściach). Postaramy się, by były nie stwarzały one niebezpieczeństwa dla uczestników, jednak osobom nieczującym się pewnie zalecamy zwolnić, czy wręcz przejść do marszu. Przy obu odcinkach znajdować się będą wolontariusze, gotowi reagować w przypadku doznania kontuzji.
Odcinki specjalne nie dotyczą trasy Nordic Walking! – w tych miejscach trasa dla kijkarzy biegnie innym wariantem i nie schodzi z wyznaczonych alejek.