• Produkty
  • Szukaj
  • Shimano STEPS

Shimano STePS to linia komponentów dedykowanych rowerom elektrycznym. Akcesoria najnowszej generacji, które cechuje wysoka jakość wykonania, wydajność i niezawodność. 

STePS został zaprojektowany w taki sposób, że bez problemu integruje się z wielobiegowymi piastami Shimano, zaopatrzonymi w elektryczną przerzutkę Di2. Taka kompatybilność pozwala na choćby łatwiejszą zmianę biegów w momencie, gdy łańcuch jest mocno napięty, np. w trakcie jazdy pod górę. Wówczas to system obniża moc silnika w chwili zmiany przełożenia. Kolejną możliwość jaką daje taka integracja, to opcja podłączenie STePSa do komputera przez E-tube. Dzięki temu system łatwiej i szybciej można konfigurować, aktualizować oprogramowanie oraz przeprowadzić diagnostykę sprzętu.

Shimano STEPS komponenty rowerowe

System Shimano STePS to całe mnóstwo zalet począwszy od wagi w porównaniu z systemami innych konkurentów czy niskiego poziomu hałasu, który pozwala słyszeć śpiew ptaków podczas jazdy przez las. Umożliwia również sterowanie oświetleniem z manetki i bezproblemową zmianę biegów. Gwarantuje również duży zasięg oraz wyświetla dane o zasięgu we wszystkich trybach wspomagania. 

Shimano STePS jest niezawodny niezależnie od tego czy rower mknie przez górskie szlaki, miejską dżunglę w drodze do pracy, czy rekreacyjnie ścieżkami rowerowymi nad jezioro.