• Produkty
  • Szukaj w kategorii
  • Łyżki do opon rowerowych

Łyżki do opon rowerowych traktowane są często jako gadżet, który można mieć, ale niekoniecznie. Ale gdy przyjdzie do wymiany opony lub dętki okazuje się, że to niepozorne kupione za kilka złotych narzędzie ogromnie upraszcza i przyspiesza proces wymiany. Zwłaszcza amatorowi, któremu w trakcie jazdy pękła dętka pomoc tego bardzo praktycznego narzędzia jakim jest łyżka do opon rowerowych stanie się nieoceniona. I zamiast wracać piechotą do domu prowadząc rower z uszkodzoną oponą, w szybki i prosty sposób można sobie usterkę naprawić. Oczywiście pod warunkiem, że oponę lub dętkę (albo obydwie) mamy w sakiewce z akcesoriami i narzędziami przypiętej do roweru. 

Użytkowanie łyżki do opon rowerowych jest mało skomplikowane. Wystarczy spuścić do końca powietrze z opony, później odciągnąć ją nieco od brzegu obręczy. Powstanie szczelina, w którą wkłada się dwie łyżki w kilkucentymetrowej od siebie odległości i przygina je do dołu. Trzecia łyżka służy do zdjęcia opony poprzez przesuwanie nią po obwodzie obręczy., wystarczy włożyć ją w szczelinę, którą utworzyły poprzednie dwie. Jak widać jest to naprawdę prosty sposób na wymianę dętki czy opony w rowerze

Warto zawsze mieć przy sobie akcesoria, które pozwolą samodzielnie poradzić sobie z drobną usterką, która może się przytrafić podczas jazdy rowerem. Wśród nich powinna być chociażby nowa dętka i koniecznie łyżki do opon rowerowych. Dzięki temu naprawa będzie zrobiona na miejscu bez konieczności pchania roweru do punktu serwisowego.